Stredná zdravotnícka škola
Banská Bystrica
galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria

AKADÉMIA & VAPAC 2013

Najväčší medzinárodný študentský veľtrh na Slovensku AKADÉMIA & VAPAC, otvoril po roku opäť svoje brány v AEGON aréne Národného tenisového centra v Bratislave, pod záštitou Maroša Šefčoviča, podpredsedu Európskej komisie.

Dňa 8. októbra 2013 sa na veľtrhu zúčastnilo 45 žiakov 4. ročníkov SZŠ z B. Bystrice, v sprievode výchovného poradcu.

Najväčší študentský veľtrh si za uplynulé roky získal medzi študentmi a pedagógmi výraznú obľubu, o čom svedčí aj fakt, že ho každoročne navštívi viac než 10 000 študentov. Veľtrh ponúkol priestor pre získanie informácií pre študentov stredných škôl, ktorí zvažujú, čo študovať, kde študovať, za akých podmienok študovať, alebo hľadajú vhodnú zamestnaneckú pozíciu, nielen na Slovensku, ale aj v Európe, či vo svete..

V rámci sprievodného programu sa uskutočnilo viacero pútavých seminárov a prezentácií, na ktorých sa žiaci našej školy dozvedeli o možnostiach štúdia na VŠ v SR, EU a vo svete, v rokoch 2014/2015.

Autor: PaedDr. Ľubica Betková