Stredná zdravotnícka škola
Banská Bystrica
galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria

Naša cesta do Ústí nad Labem

Už niekoľko rokov je naša škola pozývaná do mesta v malebnej krajine západných Čiech do Ústí n./L. Vyšší odborná škola zdravotnícka a Střední škola zdravotnícka každoročne organizuje celoštátnu konferenciu zdravotníckych laborantov a laboratórnych asistentov STUDENTLAB .

Pozvanie sme prijali a 12. novembra 2012 sme v skorých ranných hodinách expresným vlakom vycestovali do Prahy – dve študentky a dvaja študenti zo 4.ZL v doprovode profesorky klinickej mikrobiológie.

Keďže naši študenti ešte nevideli Prahu, cestu do Ústeckého kraja sme spojili s krátkou exkurziou tohto mesta na Vltave. Prešli sme Václavským naměstím, Staroměstským náměstím a potom sme sa osviežili v café Louvre, ktorú už celé storočie navštevujú osobnosti svetového významu. Pohľadom z Karlovho mosta na Vltavu sme sa rozlúčili s historickou Prahou. Potom naša cesta pokračovala pozdĺž rieky Labe do Ústí nad Labem.

Na druhý deň – 13. novembra 2012 /sviatok svätej Anežky Českej- princeznej/ začala v kinosále Domu kultúry konferencia STUDENTLAB 2012. Odborné práce prezentovali študenti z Olomouca, Plzne, Ústí n./L., Prahy, Českých Budějovíc, Brna, Hradca Králové, Litoměříc a naši študenti zo SZŠ v Banskej Bystrici.

Anna Borošová vystúpila ako prvá s prácou „Vyšetrenie trombocytov“ a Róbert Melicherčík zakončil konferenciu svojou prácou „Vyšetrenie histologického materiálu zo žalúdka a tenkého čreva“.

Odbornou porotou bola vyhlásená ako najlepšia práca - prednáška z oblasti histológie nášho študenta Róberta Melicherčíka. Náš pracovný deň sme zavŕšili návštevou Městského divadla, kde sme videli tanečné predstavenie „Jessi a Morgiana“, ktoré bolo oddychom pre telo a osviežením pre dušu.

Na tretí deň ráno sme sa rozlúčili s mestom, ktoré nás pozvalo a prijalo, s mestom, kde sme zvíťazili a kde sme sa cítili veľmi dobre.

Autor: RNDr. Elena Ollerová