Stredná zdravotnícka škola
Banská Bystrica
galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria

Vianočné Košice 2016

Košické rozprávkové Vianoce – takto sa už niekoľko rokov nazýva adventné obdobie v Košiciach, a má aj prečo. Naladení dobrou náladou a vianočným duchom sa naši žiaci dňa 20. decembra 2016 zúčastnili exkurzie do metropoly východného Slovenka. Hlavným cieľom exkurzie bola prehliadka mesta a jeho historických dominánt, ale aj snaha zažiť atmosféru Vianoc v Košiciach.

Našou prvou zastávkou bolo historické centrum mesta, najväčšia mestská pamiatková rezervácia na Slovensku, kde sme si vypočuli výklad k jednotlivým významným stavbám, ako sú napríklad Kaplnka sv. Michala, Dóm sv. Alžbety, Urbanova veža či Immaculata (morový stĺp). Na mieste spievajúcej fontány sme mohli obdivovať nádherné ľadové sochy.

Ďalej sme prešli Hlavnou ulicou, najdlhšou pešou zónou na Slovensku, ktorá sa premenila na rozprávkovú krajinku plnú drevených stánkov, lahodných nápojov i jedál. Poslednou našou zastávkou sa teda stali tradičné vianočné trhy. Vianočnú atmosféru bolo cítiť už z diaľky a umocňovali ju koledy, ktorých melódie sa niesli celým mestom.

Autor: PhDr. Slavka Dudášová, Mgr. Zuzana Huľuková, Mgr. Ivan Bugáň, Mgr. Terézia Čipková