Stredná zdravotnícka škola
Banská Bystrica
galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria

Beseda: Čo ste nevedeli o M. R. Štefánikovi

13. decembra 2018 sa v priestoroch školy uskutočnila beseda pod názvom Čo ste nevedeli o M. R. Štefánikovi, ktorej sa zúčastnili žiaci I.FLA a I.FLB.

Viete, kto bol Milan Rastislav Štefánik? Bol to človek, ktorého zaraďujeme medzi najväčších Slovákov. Za svoj pomerne krátky život toho dokázal veľa. Bol astronóm, vedec, letec, vojak, politik. To všetko sú známe skutočnosti, ale my sme sa na besede dozvedeli mnoho iných zaujímavostí, napríklad, že mal rád žlté ruže, musel ako astronóm pracovať zadarmo, žil z podpory svojich donorov, bol múdry študent, získal štipendium, ženy ho obdivovali, mal kontakty v najvyšších politických kruhoch a jeho vedecké práce sú dodnes odborníkmi veľmi cenené. To všetko nám prišla porozprávať pani Mária Gallová, autorka knihy o M. R. Štefánikovi Posol hviezdnych diaľav II.

Beseda bola veľmi zaujímavá a bohatá na informácie. Spoznali sme M. R. Štefánika nielen ako politika, ale aj ako dobrého syna, milujúceho muža a charizmatického človeka.

Autor: žiačky I.FLA, Mgr. Zuzana Huľuková